Ivana Vaňková » 2013 » Červen

Archive for » Červen, 2013 «

Brněnské Kočky

Městské divadlo Brno jako druhé v republice uvedlo na svém repertoáru slavný americký muzikál Kočky, který nastudoval režisér Stanislav Moša ve vlastní originální koncepci. Muzikál Kočky (Cats), který dobyl srdce milionů diváků, patří snad k nejhranějším muzikálům světa.

Moša se nechal nejvíce inspirovat původní předlohou dětských veršovaných říkanek od anglického básníka T.S. Eliota. Příběh přesadil ze smetiště do moderního loftového bytu, do něhož na každoroční maškarní bál přichází smetánka. Herci oproti originálu jako kočky působí jen v náznacích, neoplývají typickými kočičími atributy ani kostýmy. Daleko více připomínají lidské postavy, které si na kočky spíše hrají na velkém kočičím maškarním bále. Inscenace zaujme hlavně kolektivním výkonem herců v takřka nepřetržitém proudu tanečních čísel a výborným hudebním nastudováním.

Ústřední melodií muzikálu je píseň Vzpomínky (Memory), kterou ve světě proslavila například Barbra Streisand. V brněnském pojetí ji zazpívají herečky Alena Antalová nebo Hana Holišová alternující roli Grizabelly. V dalších rolích se představí Ivana Vaňková, Svetlana Janotová, Petr Gazík nebo Dušan Vitázek.

Zorro na hudební scéně

Červen 4.- 6., 2013

Legendární příběh hrdiny „Zorra mstitele“ od chilské autorky Isabel Allende se vrací na hudební scénu v 24 až 26 repríze. Zorro jako španělský šlechtic Diego de la Vega, který se postaví svému zlosynskému bratrovi Ramónovi a v přestrojení s černou maskou na tváři a přezdívkou El Zorro (Lišák) ochraňuje své okolí před nespravedlností.

Souboj dobra a zla, lásky a vášně, navíc dramaticky prokomponovaná s takovými songy jako například „Bamboleo“ či „Djobi Djoba“ a mnoha dalšími zcela novými skladbami v rytmu flamenca. Podmanivá hudba, jedinečná choreografická a akrobatická čísla a emocionálně nabitý romantický příběh.