Ivana Vaňková » 2013 » Červenec

Archive for » Červenec, 2013 «

Zorro open air

13.7.2013, zámek Lednice

Od 20.30h

Divadelní léto v Biskupském dvoře

Loni vsadilo Městské divadlo na divoká dobrodružství loupežníka Barona Trencka, letos pozvalo diváky na moravské věrozvěsty. Premiérou speciálně psanou pro letní scénu pod Petrovem je „činohra s baletem“ Cyril a Metoděj.

Dalšími uváděnými hrami na letní scéně je Koločava o životě a skonu loupežníka Nikoly Šuhaje, loňský Baron Trenck, balada Cikáni jdou do nebe a na závěr od 12. do 14. července My Fair Lady ze (sousedního) Zelňáku.

Baron Trenck  (29.6 – 2.7.)

Původní historické drama vzniklé přímo pro jedinečný prostor Biskupského dvora vypráví příběh o věhlasném vojenském veliteli Františku Trenckovi z počátku 18. století. Inscenace je divadelní hostinou: výpravné kostýmy, bojové scény, duchaplné konverzace i komentující vstupy jarmarečního pěvce, to vše ve spojení s krásou historické architektury a volného nebe nad námi.

 Koločava (26. – 27.6.)

S adaptací Olbrachtova románu Nikola Šuhaj loupežník přichází autorská dvojice, známá již ze spolupráce na Legendě či Radúzovi a Mahuleně, Petr Ulrych a Stanislav Moša. Český muzikál Koločava částečně vychází z LP Nikola Šuhaj loupežník, které vydal Petr Ulrych ze skupinou Javory v roce 1974; z asi 25 písní brněnské Koločavy je však více než polovina nových, vzniklých speciálně pro tuto inscenaci.

Cikáni jdou do nebe (9. – 10.7.)

 Balada o vášnivé lásce a svobodě – tragický příběh lásky zloděje koní Lujko Zobara a krásné Rady. Jde o velkolepě popsaný pohled do kočovné a po volnosti volající cikánské duše. Inscenace je podkreslena živou hudbou a cimbálovou kapelou, doplněnou o nahranou hudbu scénickou.