Ivana Vaňková » 2013 » Září

Archive for » Září, 2013 «

Na prknech Městského divadla zní Flashdance

S nápadem přenést kultovní snímek do divadelní podoby přišel anglický producent David Ian v roce 2008. Do scénické podoby Flashdance upravila trojice autorů Tom Hedley, Robert Cary a Robbie Roth. Muzikál se poprvé objevil v Londýně v roce 2008, odkud se vydal na anglické turné, z kterého se na West End vrátil do Shaftesbury Theatre v lednu roku 2011. Zde nezaznamenal takový úspěch, jaký se od něj očekával, proto se autoři rozhodli dílo znovu přepracovat. V současné době je tato nová verze na americkém turné a chystá se její premiéra na Broadwayi.

Příběh mladinké svářečky Alex Owensové se přesně po třiceti letech od uvedení filmu Flashdance objevilo v sobotní premiéře i na prknech brněnského městského divadla. Stejnojmenný muzikál v přepracované verzi, divadlo uvede coby evropskou premiéru, předstihne tak i premiéru na newyorské Broadwayi!

Hudební scénou se rozezněly hity jako What a Feeling, Maniac nebo Gloria.

V roli Alex se alternují Světlana Janotová a Ivana Vaňková. Zatímco filmová představitelka Alex Jeniffer Bealsová měla při natáčení k dispozici několik dublérek, brněnské muzikálové herečky si musí vystačit samy.

Přípravy na Flashdance finišují

Slavný americký hudební film z roku 1983 Flashdance režiséra Adriana Lynea se stal ve své době opravdovým diváckým hitem, vydělal více než sto miliónů dolarů. Po třiceti letech od vzniku populárního filmu se toto bravurní dílo vrací v podobě divadelní inscenace.

Městské divadlo Brno jej uvede v předpremiéře 27.9.2013. Premiéra je stanovena na 28.9.2013.

Summertime

Malá ochutnávka jazzové ukolébavky Summertime z muzikálu Porgy a Bess

 

 

Video: Hana Kmoníčková

Zorro míří do Prahy

16. října 2013 uvede pražské Divadlo Hybernia světoznámý muzikál Zorro. Opět v režii Petra Gazdíka, který známý příběh hrdiny „Zorra mstitele“ přenesl na jeviště Městského divadla Brno, ve spolupráci se Zorro (London) Limited.

Titulní dvojroli Diega/Zorra v pražské Hybernii ztvární Marek Holý, cikánku Inez Monika Absolonová, Luisu Radka Pavlovčinová, Ramóna Roman Vojtek, Starého cikána/Dona Alejandra Oldřich Kříž a kytaristu Joaquína Dario Piga a Petr Vít.

Alternovat se budou s herci z Městského divadla Brno.