Ivana Vaňková » 2013 » Říjen

Archive for » Říjen, 2013 «

Čarodějky z Eastwicku přilétly na hudební scénu

Čarodějkám Eastwick zjevně nestačil, a tak svá tenata nejnověji rozprostřely na Hudební scéně Městského divadla Brno, pod režijním dozorem Stanislava Moši.

Charakteristickým rysem této muzikálové komedie je to, že v centru pozornosti není mládí, nýbrž zástupkyně střední generace, které stojí na prahu svého odkvétání, čemuž nemůže zabránit ani jejich obdaření magií. Ze stále více se připomínající letargie jim dopomůže vysněný muž Darryl van Horne, který v nich probudí plnokrevný život.
 

 

Soutěž o vstupenky

 

V úterý 29. října pro vás hrajeme komedii Škola základ života již posté! A to jsme ji poprvé uvedli teprve před třemi lety! Choďte k nám dál, ať brzy pokoříme i dvoustovku :-) Jako poděkování za vaši přízeň jsme se rozhodli uspořádat pro vás další soutěž, tentokrát o zlevněné vstupenky na muzikál Zorro.

Pokud správně zodpovíte soutěžní otázku: Který herec MdB trápí v roli češtináře Kolíska septimány procítěnou recitací o tom, že je štěstí muška jenom zlatá?, získáte vstupenky na muzikál Zorro za pouhých 250,- Kč!

Své odpovědi zasílejte na adresu: predprodej@mdb.cz, uveďte také vámi vybraný termín a počet vstupenek.

Hybernia tančila ve španělských rytmech

Premiéru  hudební komedie Zorro  představil režisér Petr Gazdík 16.10.2013 v pražské Hybernii.

Po velmi úspěšném uvedení světového fenoménu Mary Poppins se producentka společnosti Musical Production opět spojila s Městským divadlem Brno a ve spolupráci se Zorro (London) Limited přenesli do Prahy další světoznámý muzikál.

Podmanivá hudba, jedinečná choreografická a akrobatická čísla, flamenco a emocionálně nabitý romantický příběh – to vše je muzikál Zorro!

 

V hlavních rolích se  nově představí pražské obsazení:

Diego / Zorro

Marek Holý, Lukáš Janota, Robert Urban

Inez

Monika Absolonová, Světlana Janotová, Ivana Vaňková

Luisa

Johana Gazdíková, Viktoria Matušovová, Radka Pavlovčinová

Ramon

Robert Jícha, Dušan Vitázek, Roman Vojtek

García

Milan Němec, Tomáš Sagher, Henrich Šiška

 

Termíny listopad

Přidány termíny listopadových představení. Můžete se těšit na muzikály Zorro, Flashdance,  Jekyll a Hyde….

Rozhovor Flashdance: Alex tančí jak šílená

Jak probíhala vaše individuální příprava na roli? 

IV: Když mi pan ředitel a režisér Flashdance Stanislav Moša v květnu nabídl tuto krásnou roli, poprosil mne zároveň, abych byla tak hodná a pokusila se v nejbližší době neotěhotnět a abych začala pracovat na své fyzické kondici. Tak jsem šla a poprvé v životě jsem si koupila permanentku do posilovny. Během června jsme se postupně začali seznamovat s choreografií a písněmi a na tom jsem se snažila o prázdninách individuálně pracovat. No a od začátku září až do premiéry to už byla kolektivní náročná, ale krásná práce, kdy jsme všechno se všema pomalu skládali dohromady.

Jennifer Beals měla k dispozici několik dublérek, vy jste na jevišti téměř tři hodiny v kuse, zpíváte, tančíte a musíte si vystačit sama, to musí být fyzicky velmi náročné. Předcházela tomu nějaká speciální kondiční příprava?

IV: Filmová Alex má nejen dublérky, ale v závěrečné choreografii dokonce dubléra v jednom pro holky velmi náročném akrobatickém prvku. My takový komfort nemáme a musím říct, že tak fyzicky náročnou roli jsem ještě nehrála a sama jsem překvapená, co lidské tělo dokáže, když musí. Je to docela velký adrenalin. Já si před každým představením říkám, jestlipak to dneska ve zdraví dohraju až do konce?

Měla jste možnost shlédnout zpracování  americké verze muzikálu? V čem se od té brněnské liší? 

IV: Se Světlankou Janotovou jsme měli možnost shlédnout americkou verzi tohoto muzikálu a bylo to pro nás velmi inspirativní. Američtí kolegové jsou v tanci a ve zpěvu technicky téměř dokonalí, ale jejich herectví oproti řekněme českému je rychlejší a jakoby věcnější. My se víc pokládáme do emocí, řekla bych. Troufla bych si však říct, že naši choreografové pro naše představení udělali hezčí choreografie, aspoň mne se líbí moc. A americká Alex měla v jedné choreografii taky dublérku, ale jen proto, aby stihla převlek, ne proto, že by to nezatančila. Byla opravdu výborná.

Téměř každý zná americký muzikálový snímek Flashdance. Jistě budete srovnávána s hlavní představitelkou Jennifer Beals. Ujala jste se role po svém nebo jste se snažila s její rolí ztotožnit?

IV: Jednoho srovnání s filmovou Alex jsem se už dočkala. Jeden divák mi vzkázal, že jsem jí snad z oka vypadla. Tak nevím, možná seděl ve vzdálenější řadě (chi chi).

Choreografie jsou přizpůsobené dnešní době. Mísí se v nich prvky hip-hopu, street dance, baletu…. který tanec nebo prvky pro vás byly nejtěžší a které jste si naopak užívala?

IV: Abych pravdu řekla, za prvé bohužel nemám tanec tak v krvi, jak bych chtěla (bohužel netancuju od pěti, ale od patnácti a to jen trošku) a za druhé jsem založením spíš flegmatik a to se projevuje i v mých pohybech. Takže naprosto nevhodné východisko pro tento styl tancování, kdy ta Alex by měla být opravdu jak šílená, když tančí. Ale snažím se do toho dát všechnu energii, co mám a užívám si to.

 

Více o Flashdance v listopadovém Dokořánu.

 

Kostým

Návrh kostýmu Alex (Flashdance) od dvorní návrhářky Andrey Kučerové