Ivana Vaňková » 2013 » Listopad

Archive for » Listopad, 2013 «

Termíny prosinec

Přidány termíny prosincových představení. Těšit se můžete na muzikály Jekyll a Hyde, Papežka, Flashdance nebo Zorro.

Rozhovor – Čert tě vem!

Celý rozhovor o Flashdance v rubrice Rozhovory

Jak po tak obrovském několikaměsíčním úsilí probíhala premiéra?

IV: Premiéru jsem prožívala vnitřně trochu úzkostlivě, samozřejmě jsem měla trému, ale to divák na výkonu nepozná. V dalších reprízách mě potrápil natažený sval, ale člověk se sebou musí prostě neustále bojovat a přemáhat i tyto strachy nebo fyzické bolesti. Musíme věřit, že to půjde, vnitřní odhodlání a přesvědčení je nejdůležitější. Když je mysl správně nastavená, tělo se přizpůsobí, co už mu taky zbývá!  :-D

Máte v tomto muzikálu nějakou oblíbenou scénu?

IV: Mám ráda všechny scény stejně. Na začátku je to taková euforie, ke konci už to napětí houstne a samozřejmě i emoce jsou daleko silnější a hlubší.

 

Křídla

Pomalu končí možnost zapojit se do ankety revue Dokořán Křídla, která rozhodne o nepopulárnějším herci, herečce , inscenaci.

Po celou divadelní sezónu mohli příznivci Městského divadla Brno hlasovat prostřednictvím anketních lístků zveřejňovaných v časopisu Dokořán (vydává MdB) či na internetových stránkách divadla pro svého nejoblíbenějšího herce, herečku, ale také režiséra, výtvarníka, hudebního skladatele i jednotlivou inscenaci.

Křídla jsou oceněním hereckých výkonů v inscenacích uplynulé sezóny a ze strany herců naopak poděkováním za přízeň diváků.

Noc divadel

V sobotu 16. listopadu se uskuteční v ČR poprvé Noc divadel. Spolu s dalšími brněnskými divadly pro vás MdB připravilo lampionový průvod pro malé i velké, který vyráží z  Divadelního dvora v 17:30 hod. A pro hravé dospělé a dospívající je připravena noční hra Múze na stopě.

Navíc jsme pro vás uspořádali autogramiádu našich hvězd muzikálu Flashdance! V sobotu od 22 hodin ve foyeru Hudební scény.