Ivana Vaňková » 2014 » Březen

Archive for » Březen, 2014 «

Chodník slávy
Otisk dlaní herečky Ivany Vaňkové zdobí od čtvrtka 27.3. chodník slávy před Městským divadlem v Brně. Vlastní kachlíky mají nově také herečka Světlana Janotová, herec a mim Boleslav Polívka. Připojil se k nim ještě devadesátiletý herec a dabér Jiří Dušek. Slavnosti přihlížela asi stovka lidí.
iv 1111

Ředitel Městského divadla Stanislav Moša doufá, že chodník slávy jednou povede od Moravského náměstí až k Lužánkám. Rozrůstá se postupně na obě strany. Zatím se vždy do betonu zvěčňovali jen žijící umělci, tentokrát poprvé přibyly dlaždice zemřelých členů a spolupracovníků divadla – herců Ladislava Lakomého s Jaroslavem Dufkem a hudebníka Igora Vavrdy. V kachlíku jsou otištěny jejich divadelní boty.

iv 111

Brněnský chodník slávy začal vznikat v září roku 2000. Poprvé zde otiskly své ruce herečky Alena Antalová, Petra Jungmanová, Markéta Sedláčková, Zdena Herfortová a herci Zdeněk Junák, Karel Janský, Jiří Tomek a Ladislav Kolář.

Obsazení nového muzikálu Don Juan

Známe obsazení nového autorského muzikálu Don Juan autorů Vašo Patejdla, Ivana Hubače, Eduarda Krečmara a Martina Hrdinky, který bude mít v Městském divadle Brno světovou premiéru již 17. května 2014 na Hudební scéně.

V hlavní roli legendárního svůdce se diváci mohou těšit na Dušana Vitázka, dvojnásobného nositele Ceny Thálie, jako understudy tuto úlohu nastuduje Petr Gazdík, režisér inscenace. V dalších rolích uvidíme například Alenu Antalovou, Martina Havelku, Ivanu Vaňkovou, Svetlanu Janotovou, Aleše Slaninu, Radku Coufalovou, Viktóriu Matušovovou a mnohé další. Více na webovkách MdB zde.

Chodník slávy bude opět delší

 

180px-Chodnik_slavy_Mestke_divadlo_BrnoPři příležitosti Světového dne divadla uvedeme ve čtvrtek 27. března 2014 v 16:00 hodin další umělce a významné osobnosti spjaté s Městským divadlem Brno do pomyslné síně slávy, kterou již několik let reprezentují barevné kachličky s otisky rukou před vchodem do Činoherní scény Městského divadla Brno.

Navážeme tak na dlouholetou tradici tohoto happeningového holdu svým umělcům. Vedle kachlíků divadelních bardů jako jsou Petr Štěpán, Alena Antalová, Erik Pardus, Hana Holišová a další přibydou také otisky našich předních hereček Ivany Vaňkové a Svetlany Janotové, které jsou bezmezně obdivovány diváky i odbornou kritikou za ztvárnění své role Alex Owensové v muzikálu Flashdance, ale samozřejmě také za nespočet dalších muzikálových i činoherních rolích. Následovat je budou jejich herečtí kolegové, kteří spojili své jméno a uměleckou činnost s Městským divadlem Brno – bude jím Boleslav Polívka, který v současné době zkouší roli Žida Šajloka v novém nastudování inscenace Benátský kupec v režii Stanislava Moši, a herec a kritik Jiří Dušek, jenž letos oslavil významné životní jubileum.

Letošní uvedení osobností na Chodník slávy, který lemuje budovy MdB na Lidické ulici, však bude neobvyklý. Doposud se totiž do kachlíků zvěčňovaly osobnosti žijící, které do betonu otiskly své dlaně. Tentokrát však vzdáme hold také kolegům, jejichž stopy rukou jsme za jejich života bohužel otisknout nestihli, kteří se ovšem nezapomenutelně a nesmazatelně otiskli nejen do našich vzpomínek, ale také do inscenací, na nichž spolupracovali v Městském divadle Brno, do brněnského uměleckého života, do světa Múz. Vzpomeneme tedy na herce Ladislava Lakomého a Jaroslava Dufka, kteří nastudovali a zahráli si svoji poslední inscenaci právě na Činoherní scéně MdB (Dobře rozehraná partiev režii Stanislava Slováka), a hudebníka a dirigenta Igora Vavrdu, který nás opustil na konci loňského roku. Do betonu budou otisknuty jejich divadelní boty.