Ivana Vaňková » 2014 » Září

Archive for » Září, 2014 «

Hudební scéna slaví 10 let

První kámen Hudební scény, který má symbolizovat úmysl divadla hlásit se k české původní tvorbě, přivezl z Dolních Věstonic tamní starosta Jiří Klanica a byl položen 17.11.2001. Druhý kámen, který dopravil do Brna Zdenek Merta až z newyorské Broadwaye, „lůna muzikálu“, vyzvedl a také pokřtil režisér Miloš Forman. Slavnostního „poklepání“ kamenů se zhostil tehdejší ministr kultury ČR Pavel Dostál a primátor města Brna RNDr. Petr Duchoň.

mdb

Unikátní stavba autorů Romana Macha a Josefa Kubína byla dokončena a slavnostně otevřena o tři roky později, dne 1. října 2004, kdy usedli poprvé diváci do hlediště nového muzikálového sálu a poprvé v Brně měli možnost shlédnout unikátní muzikál Hair. V hledišti Hudební scény Městského divadla Brno prožívají diváci, herci již deset let nesmrtelné příběhy a osudy světoznámých i zcela původních titulů. V sobotu 4. října oslaví MdB toto krásné jubileum slavnostním koncertem, během něhož si připomeneme všech 48 titulů, které byly na jevišti Hudební scény uvedeny. Účinkuje umělecký soubor a hosté MdB, orchestr MdB, Ars Brunensis Chorus. Divadelní dvůr nabídne přímý přenos koncertu na velkoplošné plátno pro příznivce divadla !

Přidány termíny představení na říjen a listopad

Těšit se můžete na muzikály Jekyll a Hyde, Kočky a nebo obnovené představení Hello, Dolly!

Mistrovství v žehlení košil

iv5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brňané se v sobotu v nákupním centru v Králově Poli utkali v žehlení košil. Soutěžili nejen týmy, ale také jednotlivci. V soutěži smíšených štafet se utkali například herci Městského divadla v Brně (Ivana Vaňková, Světlana Janotová a Milan Němec), basketbalistky IMOS Brno či tým rádia Kiss.

iv4