Ivana Vaňková » Blog Archive » Brněnské Kočky

Brněnské Kočky

Městské divadlo Brno jako druhé v republice uvedlo na svém repertoáru slavný americký muzikál Kočky, který nastudoval režisér Stanislav Moša ve vlastní originální koncepci. Muzikál Kočky (Cats), který dobyl srdce milionů diváků, patří snad k nejhranějším muzikálům světa.

Moša se nechal nejvíce inspirovat původní předlohou dětských veršovaných říkanek od anglického básníka T.S. Eliota. Příběh přesadil ze smetiště do moderního loftového bytu, do něhož na každoroční maškarní bál přichází smetánka. Herci oproti originálu jako kočky působí jen v náznacích, neoplývají typickými kočičími atributy ani kostýmy. Daleko více připomínají lidské postavy, které si na kočky spíše hrají na velkém kočičím maškarním bále. Inscenace zaujme hlavně kolektivním výkonem herců v takřka nepřetržitém proudu tanečních čísel a výborným hudebním nastudováním.

Ústřední melodií muzikálu je píseň Vzpomínky (Memory), kterou ve světě proslavila například Barbra Streisand. V brněnském pojetí ji zazpívají herečky Alena Antalová nebo Hana Holišová alternující roli Grizabelly. V dalších rolích se představí Ivana Vaňková, Svetlana Janotová, Petr Gazík nebo Dušan Vitázek.

Category: Nezařazené
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


− dva = tři