„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde
Ivana Vaňková » Blog Archive » Na prknech Městského divadla zní Flashdance

Na prknech Městského divadla zní Flashdance

S nápadem přenést kultovní snímek do divadelní podoby přišel anglický producent David Ian v roce 2008. Do scénické podoby Flashdance upravila trojice autorů Tom Hedley, Robert Cary a Robbie Roth. Muzikál se poprvé objevil v Londýně v roce 2008, odkud se vydal na anglické turné, z kterého se na West End vrátil do Shaftesbury Theatre v lednu roku 2011. Zde nezaznamenal takový úspěch, jaký se od něj očekával, proto se autoři rozhodli dílo znovu přepracovat. V současné době je tato nová verze na americkém turné a chystá se její premiéra na Broadwayi.

Příběh mladinké svářečky Alex Owensové se přesně po třiceti letech od uvedení filmu Flashdance objevilo v sobotní premiéře i na prknech brněnského městského divadla. Stejnojmenný muzikál v přepracované verzi, divadlo uvede coby evropskou premiéru, předstihne tak i premiéru na newyorské Broadwayi!

Hudební scénou se rozezněly hity jako What a Feeling, Maniac nebo Gloria.

V roli Alex se alternují Světlana Janotová a Ivana Vaňková. Zatímco filmová představitelka Alex Jeniffer Bealsová měla při natáčení k dispozici několik dublérek, brněnské muzikálové herečky si musí vystačit samy.

Category: Nezařazené
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


− pět = tři