Ivana Vaňková » Blog Archive » Rozhovor Flashdance: Alex tančí jak šílená

Rozhovor Flashdance: Alex tančí jak šílená

Jak probíhala vaše individuální příprava na roli? 

IV: Když mi pan ředitel a režisér Flashdance Stanislav Moša v květnu nabídl tuto krásnou roli, poprosil mne zároveň, abych byla tak hodná a pokusila se v nejbližší době neotěhotnět a abych začala pracovat na své fyzické kondici. Tak jsem šla a poprvé v životě jsem si koupila permanentku do posilovny. Během června jsme se postupně začali seznamovat s choreografií a písněmi a na tom jsem se snažila o prázdninách individuálně pracovat. No a od začátku září až do premiéry to už byla kolektivní náročná, ale krásná práce, kdy jsme všechno se všema pomalu skládali dohromady.

Jennifer Beals měla k dispozici několik dublérek, vy jste na jevišti téměř tři hodiny v kuse, zpíváte, tančíte a musíte si vystačit sama, to musí být fyzicky velmi náročné. Předcházela tomu nějaká speciální kondiční příprava?

IV: Filmová Alex má nejen dublérky, ale v závěrečné choreografii dokonce dubléra v jednom pro holky velmi náročném akrobatickém prvku. My takový komfort nemáme a musím říct, že tak fyzicky náročnou roli jsem ještě nehrála a sama jsem překvapená, co lidské tělo dokáže, když musí. Je to docela velký adrenalin. Já si před každým představením říkám, jestlipak to dneska ve zdraví dohraju až do konce?

Měla jste možnost shlédnout zpracování  americké verze muzikálu? V čem se od té brněnské liší? 

IV: Se Světlankou Janotovou jsme měli možnost shlédnout americkou verzi tohoto muzikálu a bylo to pro nás velmi inspirativní. Američtí kolegové jsou v tanci a ve zpěvu technicky téměř dokonalí, ale jejich herectví oproti řekněme českému je rychlejší a jakoby věcnější. My se víc pokládáme do emocí, řekla bych. Troufla bych si však říct, že naši choreografové pro naše představení udělali hezčí choreografie, aspoň mne se líbí moc. A americká Alex měla v jedné choreografii taky dublérku, ale jen proto, aby stihla převlek, ne proto, že by to nezatančila. Byla opravdu výborná.

Téměř každý zná americký muzikálový snímek Flashdance. Jistě budete srovnávána s hlavní představitelkou Jennifer Beals. Ujala jste se role po svém nebo jste se snažila s její rolí ztotožnit?

IV: Jednoho srovnání s filmovou Alex jsem se už dočkala. Jeden divák mi vzkázal, že jsem jí snad z oka vypadla. Tak nevím, možná seděl ve vzdálenější řadě (chi chi).

Choreografie jsou přizpůsobené dnešní době. Mísí se v nich prvky hip-hopu, street dance, baletu…. který tanec nebo prvky pro vás byly nejtěžší a které jste si naopak užívala?

IV: Abych pravdu řekla, za prvé bohužel nemám tanec tak v krvi, jak bych chtěla (bohužel netancuju od pěti, ale od patnácti a to jen trošku) a za druhé jsem založením spíš flegmatik a to se projevuje i v mých pohybech. Takže naprosto nevhodné východisko pro tento styl tancování, kdy ta Alex by měla být opravdu jak šílená, když tančí. Ale snažím se do toho dát všechnu energii, co mám a užívám si to.

 

Více o Flashdance v listopadovém Dokořánu.

 

Category: Nezařazené
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


čtyři − dva =