Ivana Vaňková » Blog Archive » Studentpoint – pozvánka do divadla

Studentpoint – pozvánka do divadla

Na co zajít do Městského divadla v Brně?

Na co zajít do Městského divadla v Brně? Přečtěte si pozvánku!
Pozvánky do divadel jsou u nás docela často. Nyní k nim přibude i Městské divadlo v Brně.
Městské divadlo Brno (pro ty, kteří by to ještě nevěděli) je repertoárové divadlo, takže se na činoherní i hudební scéně střídají díla klasických autorů – ať už komedie nebo tragédie, autorské věci i světové tituly muzikálu.

Naše redakce vám už přinesla nejednu aktualitu nebo recenzi představení, a nadále v tom hodláme pokračovat! A co že má toto divadlo na programu v únoru?

Bohužel začněme hned smutnou zprávou. Diváci, divadlo i herci se rozloučí derniérami rovnou dvou představení, a to Hello, Dolly! (12. února) a Pokrevních bratrů (28. února). Z obou představení vám přineseme recenze. Kromě toho nás ale samozřejmě čeká nabitý program, jak na činohře, tak na muzikálu.

Můžete se těšit na nejnovější inscenaci Čechovova Strýčka Váni, kterou stejně jako předchozí Tři sestry režíruje principál Stanislav Moša, skvěle vtipnou komedii s dávkou exhibicionismu DONAHA!, ale také na Podivný případ se psem – příběh o autistickém chlapci, ztvárněného Vojtěchem Blahutou, retro komedii Dvojitou rezervaci, do černého humoru laděného Všemocného pana Krotta, nebo na opět se vracející rozvernou Sugar!, či kouzelně humorné a detektivní Jezinky Bezinky.

Na hudebce nás potom čeká kromě Hello, Dolly! (tentokrát exkluzivně pouze s Alenou Antalovou a Igorem Ondříčkem) Flashdance se Svetlanou Janotovou, Ivanou Vaňkovou, Ondřejem Studénkou nebo Dušanem Vitázkem v hlavních rolích. Pokud se navíc představení kryje s již zmíněným DONAHA!, uvidíte v roli Johnyho, majitele stripbaru, exkluzivně Petra Gazdíka.

Vše poté zakončí velmi napínavý a emočně vyhrocený muzikál Pokrevní bratři, který se bude hrát v době od 25. do 28. února.

Jiří Mach a Dušan Vitázek na plakátu k Pokrevním bratrům.

Program divadla naleznete ZDE Určitě si nenechte ujít tyto poslední příležitosti a chmury z ošklivého počasí běžte rozehnat právě divadlem. A my vám přejeme pěknou zábavu a příjemný kulturní zážitek.

 

Autor článku: Barbora Sklenářová

Foto: Archiv Městského divadla Brno

 

Category: Nezařazené
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


šest + = čtrnáct