Ivana Vaňková » Blog Archive » Chodník slávy bude opět delší

Chodník slávy bude opět delší

 

180px-Chodnik_slavy_Mestke_divadlo_BrnoPři příležitosti Světového dne divadla uvedeme ve čtvrtek 27. března 2014 v 16:00 hodin další umělce a významné osobnosti spjaté s Městským divadlem Brno do pomyslné síně slávy, kterou již několik let reprezentují barevné kachličky s otisky rukou před vchodem do Činoherní scény Městského divadla Brno.

Navážeme tak na dlouholetou tradici tohoto happeningového holdu svým umělcům. Vedle kachlíků divadelních bardů jako jsou Petr Štěpán, Alena Antalová, Erik Pardus, Hana Holišová a další přibydou také otisky našich předních hereček Ivany Vaňkové a Svetlany Janotové, které jsou bezmezně obdivovány diváky i odbornou kritikou za ztvárnění své role Alex Owensové v muzikálu Flashdance, ale samozřejmě také za nespočet dalších muzikálových i činoherních rolích. Následovat je budou jejich herečtí kolegové, kteří spojili své jméno a uměleckou činnost s Městským divadlem Brno – bude jím Boleslav Polívka, který v současné době zkouší roli Žida Šajloka v novém nastudování inscenace Benátský kupec v režii Stanislava Moši, a herec a kritik Jiří Dušek, jenž letos oslavil významné životní jubileum.

Letošní uvedení osobností na Chodník slávy, který lemuje budovy MdB na Lidické ulici, však bude neobvyklý. Doposud se totiž do kachlíků zvěčňovaly osobnosti žijící, které do betonu otiskly své dlaně. Tentokrát však vzdáme hold také kolegům, jejichž stopy rukou jsme za jejich života bohužel otisknout nestihli, kteří se ovšem nezapomenutelně a nesmazatelně otiskli nejen do našich vzpomínek, ale také do inscenací, na nichž spolupracovali v Městském divadle Brno, do brněnského uměleckého života, do světa Múz. Vzpomeneme tedy na herce Ladislava Lakomého a Jaroslava Dufka, kteří nastudovali a zahráli si svoji poslední inscenaci právě na Činoherní scéně MdB (Dobře rozehraná partiev režii Stanislava Slováka), a hudebníka a dirigenta Igora Vavrdu, který nás opustil na konci loňského roku. Do betonu budou otisknuty jejich divadelní boty.

Category: Nezařazené
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


tři − dva =