Ivana Vaňková » Blog Archive » Chodník slávy

Chodník slávy

Otisk dlaní herečky Ivany Vaňkové zdobí od čtvrtka 27.3. chodník slávy před Městským divadlem v Brně. Vlastní kachlíky mají nově také herečka Světlana Janotová, herec a mim Boleslav Polívka. Připojil se k nim ještě devadesátiletý herec a dabér Jiří Dušek. Slavnosti přihlížela asi stovka lidí.
iv 1111

Ředitel Městského divadla Stanislav Moša doufá, že chodník slávy jednou povede od Moravského náměstí až k Lužánkám. Rozrůstá se postupně na obě strany. Zatím se vždy do betonu zvěčňovali jen žijící umělci, tentokrát poprvé přibyly dlaždice zemřelých členů a spolupracovníků divadla – herců Ladislava Lakomého s Jaroslavem Dufkem a hudebníka Igora Vavrdy. V kachlíku jsou otištěny jejich divadelní boty.

iv 111

Brněnský chodník slávy začal vznikat v září roku 2000. Poprvé zde otiskly své ruce herečky Alena Antalová, Petra Jungmanová, Markéta Sedláčková, Zdena Herfortová a herci Zdeněk Junák, Karel Janský, Jiří Tomek a Ladislav Kolář.

Category: Nezařazené
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


+ pět = třináct