„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich
Ivana Vaňková » Blog Archive » Hudební scéna slaví 10 let

Hudební scéna slaví 10 let

První kámen Hudební scény, který má symbolizovat úmysl divadla hlásit se k české původní tvorbě, přivezl z Dolních Věstonic tamní starosta Jiří Klanica a byl položen 17.11.2001. Druhý kámen, který dopravil do Brna Zdenek Merta až z newyorské Broadwaye, „lůna muzikálu“, vyzvedl a také pokřtil režisér Miloš Forman. Slavnostního „poklepání“ kamenů se zhostil tehdejší ministr kultury ČR Pavel Dostál a primátor města Brna RNDr. Petr Duchoň.

mdb

Unikátní stavba autorů Romana Macha a Josefa Kubína byla dokončena a slavnostně otevřena o tři roky později, dne 1. října 2004, kdy usedli poprvé diváci do hlediště nového muzikálového sálu a poprvé v Brně měli možnost shlédnout unikátní muzikál Hair. V hledišti Hudební scény Městského divadla Brno prožívají diváci, herci již deset let nesmrtelné příběhy a osudy světoznámých i zcela původních titulů. V sobotu 4. října oslaví MdB toto krásné jubileum slavnostním koncertem, během něhož si připomeneme všech 48 titulů, které byly na jevišti Hudební scény uvedeny. Účinkuje umělecký soubor a hosté MdB, orchestr MdB, Ars Brunensis Chorus. Divadelní dvůr nabídne přímý přenos koncertu na velkoplošné plátno pro příznivce divadla !

Category: Nezařazené
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


šest + tři =