Ivana Vaňková » Blog Archive » Křest ledních medvídků

Křest ledních medvídků

Duben 27, 2013

Nejen jména, ale i speciální dort dostala v sobotu v brněnské zoo dvojčata ledních medvědů. Pokřtěni byli primátorem města Brna Romanem Onderkou a ředitelem Městského divadla Brno Stanislavem Mošou plyšoví náhradníci. Veřejnost vybrala hlasováním na internetu dvojčatům ledního medvěda z brněnské zoo jména Kometa a Nanuk. Na podiu se sešel primátor Brna Roman Onderka a ředitel městského divadla Stanislav Moša spolu s ředitelem brněnské zoo Martinem Hovorkou. Mluvčí zoologické zahrady Monika Brindzáková moderovala celou akci a vítala vzácné hosty.

Při ceremoniálu pomáhali i zástupci hokejového klubu Kometa Brno, který je adoptivním rodičem medvídků. A sudičkami se staly herečky MdB Alena Antalová, Hana Holišová a Ivana Vaňková, které medvíďatům zazpívaly slavné muzikálové písně Pomněnky, Cabaret a jazzovou ukolébavku Summertime.

Podle ředitele brněnské zoo Martina Hovorky mláďata zůstanou v zoo tak rok. Zahrada je bude chtít po čase vyměnit za jiná zvířata. „Po roce dáváme mláďata do světa, dílem i proto, aby si jejich matka mohla odpočinou a samec se mohl vrátit do výběhu. “ uvedl Hovorka. Odchov ledních medvědů v zajetí je mimořádně složitý. V Brně se daří. Medvědice Cora poprvé zdárně porodila v roce 2007, tehdy přivedla na svět Billa a Toma.

Category: Nezařazené
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


pět − tři =